Wiadomości

*/ ?>
XIII Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza
Poniedziałek, 1 lipca 2019

W upalną niedzielę 30 czerwca br. na boisku KS Jarmuta w Malinowie odbył się XIII Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. W tym roku udział w turnieju brali nie tylko seniorzy ale i młodzicy.

W katergorii młodzików wystapiły drużyny Lubań Tylmanowa, KS Niedzica, Budowlani Jazowsko oraz Jarmuta Szczawnica. W pierwszym połfinale KS Niedzica pokonał Lubań Tylmanowa 4:1, a w drugim półfinale Budowlani Jazowsko pokonały Jarmutę Szczawnica 4:3.

4:3 Sopata Szymon

W meczu o trzecie miejsce Jarmuta pokonała Lubań Tylmanowa 2:0.

Lubań Tylmanowa – Jarmuta Szczawnica

0:2 Wolski Filip

W finale KS Niedzica pokonał po rzutach karnych Budowlanych Jazowsko.

KS Niedzica – Budowlani Jazowsko

0:1 Jastrząb Eryk

1:1 Repiec Kacper

1:2 Jastrząb Eryk

2:2 Borzęcki Rafał (rzut karny)

W regulaminowym czasie był rezmis w związku z powyższym sędziowie zarządzili strzelanie rzutów karnych, w których lepsi  okazali się zawodnicy KS Niedzica 2:1.

Najlepszym zawodnikiem turnieju młodzików został Filip Wolski z Jarmuty Szczawnica a najlepszym bramkarzem Jakub Kozub z KS Jarmuta.

Podczas turnieju młodzików przeprowadzono także konkurs żonglerski piłką gdzie zajęto poszczególne lokaty:

I Rafał Borzęcki KS Niedzica

II Jakub Jaworski Jarmuta Szczawnica

III Kacper Tudaj Budowlani Jazowsko

W kategorii seniorów w turnieju wystąpiły zespoły Zyndram Łącko, Gorc Ochotnica, Lubań Tylmanowa i Jarmuta Szczawnica.

W pierwszym półfinale Gorc Ochotnica pokonał Zyndram Łącko 5:1, a w drugim Jarmuta też 5:1 pokonała Lubań Tylmanowa.

5:1 Kamil Kuziel

W meczu o 3 miejsce Lubań Tylmanowa zremisowała 3:3 z Zyndramem Łącko, a w rzutach karnych wygrał Zyndram Łacko 2:0.

karne 0:2

W finale Jarmuta Szczawnica pokonała Gorce Ochotnica 1:0.

Jarmuta Szczawnica – Gorc Ochotnica

1:0 Wiktor Weber

Najlepszym zawodnikiem turnieju seniorów został Wiktor Weber z Jarmuty Szczawnica, natomiast najlepszym bramkarzem Wiesław Olchawa z Jarmuty Szczawnica.

Po wielu latach Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica oraz przechodni Puchar Prezesa KS Jarmuta zdobyli piłkarze Jarmuty Szczawnica. XIII Turniej Piłkarski poprowadził Pan Jacek Śliwiński a sędziami wszystkich spotkań byli Pan Jan Chlipała oraz Pan Bartosz Zabrzeski.

Na zakończenie wszystkie drużyny zarówno młodzików jak i seniorów zostały uhonorowane pucharami oraz dyplomami, które wręczył Burmistrz – Pan Grzegorz Niezgoda oraz Prezes KS Jarmuta Szczawnica – Pan Ireneusz Hamerski.