wróć
UWAGA! OSZUŚCI ATAKUJĄ!

UWAGA! OSZUŚCI ATAKUJĄ!

UWAGA!!! Oszuści nie odpuszczają!!!

Z informacji uzyskanych ze szczawnickiego Komisariatu Policji, w minionych dniach na terenie Szczawnicy, doszło do 4 prób wyłudzenia pieniędzy na tak zwany „wypadek”. Apelujemy o rozwagę i czujność Mieszkańców, zwłaszcza osób starszych!

Scenariusze działania oszustów były bardzo podobne. Na telefon dzwoniła osoba, która informowała, że jeden z członków rodziny miał wypadek i potrzebne są pieniądze, aby uwolnić się od kary lub na polubowne załatwienie sprawy.

Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że przestępcy, aby nas oszukać, wykorzystują różne scenariusze. Mogą podawać się za policjantów lub członków rodziny, a także za pracowników różnych firm i instytucji. Informują, że osoba nam najbliższa została zatrzymana i w związku z tym oferują pomoc w załatwieniu sprawy. Oszuści mogą nas informować o wypadku osoby z naszej rodziny oraz o tym, że potrzebna jest szybka pomoc finansowa.

Nie przekazujmy nikomu pod żadnym pozorem danych do kont bankowych, a także pieniędzy osobom obcym!

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszustwa, należy natychmiast poinformować policję, dzwoniąc pod numer 112.

Tagi